» خواص درمانی گلاب

چاپ صفحه Translate to English

 

گلاب

خواص درمانی گلاب

گلاب از تقطیر گل محمدی به دست می آید و از نظر عطر در میان گل ها ممتاز است و خواص درمانی فراوانی دارد ؛ در طب سنتی گلاب به عنوان گرمی شناخته می شود که خون را قلیایی می کند.

در گذشته گلابدر طب سنتی مصارف درمانی بسیاری داشته است ، بعنوان مثال درد دندان را با چکاندن چند قطره گلاب روی دندان تسکین می بخشیدند.

» گلاب برای انواع پوست ها به خصوص پوست های خشک و حساسمناسب است ، یکی از موارد استفاده گلاب جهت پاک کردن پوست میباشد و میتوان به جای محصولات شیمیایی پاک کننده از آن استفاده کرد.

» استفاده دیگر گلاب جهت طراوت و تازگی پوست میباشد ، پس از هر بار استحمام که منافذ پوست باز هستند گلاب را به پوست صورت بمالید چون گلاب به سرعت جذب پوست میشود و بدلیل افزایش جریان خون باعث شادابی ان میگردد.

» گلاب دارای خاصیت ضد عفونی کننده است و برای طراوت و شادابی پوست سر و موها مفید میباشد ، همچنین سر درد را میتوان با ریختن چند قطره گلاب در کف سر و ماساژ ان برطرف کرد.

» گلاب برای رفع جوش های بدن بسیار موثر است ، مقداری گلاب را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید سپس این خمیر را 1 ساعت یا تمام طول شب روی جوش های خود قرار دهید.

» مصرف گلاب برای زنانی که دچار کاهش میل جنسی هستند مناسب است.

» گلاب بدلیل خاصیت ضد عفونی کننده و ضد میکروبی اش برای شست وشوی چشم ها مناسب است ؛ برای رفع خستگی و درد چشم میتوانید مقداری گلاب به پشت پلک ها بمالید.

» گلاب برای رفع مشکلات گوارشی مانند نفخ ، دل پیچه ، تهوع و اسهال مفید میباشد و بهمین دلیل اغلب برای رفع این مشکلات نبات و گلاب حل شده در آب داغ را پیشنهاد میدهند.

» گلاب در رفع دردهای روماتیسمی موثر است.

» از بخور گلاب میتوان برای درمان گلو درد و بیماری های تنفسی استفاده نمود.

» گلاب موجب تقویت و شادابی قلب و معده میشود و اضطراب و نگرانی را از دل رفع میکند.

» براى معالجه گرمازدگی بهترین راه خوردن گلابهمراه با مقداری یخ است ، در گرمازدگی شدید این روش تولید تهوع نموده و صفرا را خارج میکند و شخص بهبود میابد.

» گلاب بهترین نوشیدنی برای کسانی است که دچار خونریزی و مشکلات سینه و گلو هستند ؛ گلاب ناراحتی سینه را از بین میبرد و از بیهوشی جلوگیری میکند.

» نوشیدن گلاب سرد ، گرمی درون را از بین مى برد و بدن را تقویت میکند.

» بوییدن گلاب براى تقویت قلب و جلوگیری از بیهوشى و تقویت حواس مفید است.

» نوشیدن و بوییدن گلابسردرد را برطرف میکند ، بخصوص سردردى که در اثر هواى آلوده یا آلودگی صوتی باشد.

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه