باشگاه خبرنگاران: مصرف بیش از حد شکلات توسط مادر موجب بی‌قراری، دل درد و حالت عصبی در شیرخوار می‌گردد، همچنین مصرف ماهی به دلیل جیوهٔ موجود در آن و گوشت خام به علت باکتری موجود در آن برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود. پیام فرهبخش متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اگر میزان شکلات در وعده‌ غذایی مادران شیرده زیاد نبوده و در حد متعارف باشد مصرف آن مشکلی ایجاد نمی‌کند اما مصرف بیش از حد آن موجب بی‌قراری، دل درد و حالت عصبی در شیرخوار می‌گردد. وی افزود: تعداد ...

باشگاه خبرنگاران: مصرف بيش از حد شکلات توسط مادر موجب بي‌قراري، دل درد و حالت عصبي در شيرخوار مي‌گردد، همچنين مصرف ماهي به دليل جيوهٔ موجود در آن و گوشت خام به علت باکتري موجود در آن براي خانم‌هاي باردار توصيه نمي‌شود.

 
پيام فرهبخش متخصص تغذيه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اگر ميزان شکلات در وعده‌ غذايي مادران شيرده زياد نبوده و در حد متعارف باشد مصرف آن مشکلي ايجاد نمي‌کند اما مصرف بيش از حد آن موجب بي‌قراري، دل درد و حالت عصبي در شيرخوار مي‌گردد.

وي افزود: تعداد کالري مادران شيرده در شش ماهه اول شيردهي در مقايسه با ساير افراد بيشتر است و ميزان کالري که در شش ماهه دوم شيردهي براي مادر تنظيم مي‌شود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالري بيشتر از افراد ديگر است.

فرهبخش تصريح کرد: توصيه مي‌شود که خانم‌هاي باردار از تمام گروه‌هاي غذايي نان و غلات، شير و لبنيات، ‌ميوه‌ها، سبزيجات و گوشت‌ها به طور روزانه مصرف نمايند و از مصرف گوشت خام بپرهيزند به دليل باکتري‌اي که در گوشت خام وجود دارد و مي‌تواند براي بدن مشکل‌زا باشد.

اين متخصص در پايان خاطرنشان کرد: مصرف ماهي به علت جيوه موجود در آن توصيه نمي‌شود اما مي‌توان از ماهي‌هايي مانند  تن‌ماهی که ميزان جيوهٔ کمتري دارند استفاده کرد.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه