ایسنا: انجمن دندانپزشکی آمریکا چند راهکار ساده و عملی را ارائه کرده است که به والدین امکان می‌دهد از پوسیدگی زودهنگام و سریع دندانهای کودکان شیرخواره خود پیشگیری کنند. در بیانیه این انجمن آمده است:. -‌ مادران باید بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنند، وسایل بهداشتی را مشترک با کودکشان استفاده نکنند و پستانک کودک را داخل دهانشان نکنند. - بعد از هر نوبت شیرخوردن، مادر باید با یک دستمال استریل و مرطوب لثه‌های کودک را تمیز کند. - به محضی که کودک دندان درآورد برای وی مسواک تهیه کرده و د ...

ایسنا: انجمن دندانپزشكي آمريكا چند راهكار ساده و عملي را ارائه كرده است كه به والدين امكان مي‌دهد از پوسيدگي زودهنگام و سريع دندانهاي كودكان شيرخواره خود پيشگيري كنند. در بيانيه اين انجمن آمده است:
-‌ مادران بايد بهداشت دهان و دندان خود را به خوبي رعايت كنند، وسايل بهداشتي را مشترك با كودكشان استفاده نكنند و پستانك كودك را داخل دهانشان نكنند.

پیشگیری از پوسیدگی دندان کودک

- بعد از هر نوبت شيرخوردن، مادر بايد با يك دستمال استريل و مرطوب لثه‌هاي كودك را تميز كند.

- به محضي كه كودك دندان درآورد براي وي مسواك تهيه كرده و دندانهاي او را با آب و مسواك بشوئيد.

- از سن دوسالگي از خمير دندان براي مسواك كردن دندانهاي كودك خود استفاده كنيد. ممكن است حداقل تا 6 سالگي خودتان مجبور شويد دندانهاي كودكتان را مسواك كنيد.

- فقط شير مادر، شير گاو و يا شير خشك به كودكتان بدهيد و از دادن آب ميوه يا هر نوع نوشيدني شيرين و قندي ديگر با شيشه شير به كودك خودداري كنيد.

- هرگز كودكتان را با شيشه شير به رختخواب نبريد.

- هميشه از تميز بودن پستانك كودك خود مطمئن باشيد و آن را به عسل يا ديگر خوراكي‌هاي شيرين آغشته نكنيد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه