کابوس های شبانه ساخته تفکرات ذهن تو است. ناهید ازغندی روانشناس کودک اظهار داشت: بسیاری از کودکان هنگام خوابیدن دچار کابوس های شبانه شده و معمولاًً نیمه های شب از خواب پریده و به اتاق پدر و مادر آمده تا آرام شوند. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان وی در ادامه گفت: معمولاً کودک به دلیل دیدن خواب های ترسناک از خواب پریده که موجب جیغ زدن و پریشانی او شده که بر اثر عوامل بسیاری از جمله تماشای فیلم ها و کارتون های وحشتناک که شایع ترین علت آن بوده، ایجاد می شود. ازغندی گفت: تفکرات ذهنی ...

کابوس های شبانه ساخته تفکرات ذهن تو است

 
title

ناهید ازغندی روانشناس کودک اظهار داشت: بسیاری از کودکان هنگام خوابیدن دچار کابوس های شبانه شده و معمولاًً نیمه های شب از خواب پریده و به اتاق پدر و مادر آمده تا آرام شوند.

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان وی در ادامه گفت: معمولاً کودک به دلیل دیدن خواب های ترسناک از خواب پریده که موجب جیغ زدن و پریشانی او شده که بر اثر عوامل بسیاری از جمله تماشای فیلم ها و کارتون های وحشتناک که شایع ترین علت آن بوده، ایجاد می شود.

ازغندی گفت: تفکرات ذهنی، تنش و درگیری های والدین در طول روز، خواندن قصه و داستان های ترسناک از دیگر موارد کابوس های شبانه کودک بوده که در این شرایط والدین خصوصاً مادر باید فرزند را آرام کرده و از او بخواهد تا خوبی را که دیده برایش تعریف کند.

این روانشناس کودک در پایان خاطرنشان کرد: آرام ساختن کودک و اطمینان به او در اینکه خواب ها،خیالی بیشتر نبوده و پس از صحبت کردن و رفع دلایل ترس در فرزند با قصه خواندن ذهنیت او را قبل از خواب عرض کرده و هرگز اجازه دیدن این نوع فیلم ها را خصوصاً قبل از خواب به وی ندهید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه